Opis zabiegu

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

Koncepcja terapii czaszkowo – krzyżowej bazuje na znajomości anatomii, fizjologii,
biomechaniki oraz obserwacji terapeutycznych. Terapia prowadząca do poprawy
zdrowia i jakości życia traktująca organizm holistycznie.

Sesja terapeutyczna-rehabilitacja

Indywidualne spotkanie mające na celu przywrócenie sprawności po przebytym urazie. W czasie sesji wykorzystywane są różnego rodzaju masaże (klasyczny, leczniczy, tkanek głębokich, lodem), ćwiczenia zmniejszające bolesność, metody terapii manualnej. Dodatkowo stosujemy USG funkcjonalne.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich jest rodzajem masażu- terapii skupiającej się na przywracaniu prawidłowego napięcia lub rozluźnienia głębokich warstw tkanki mięśniowo- powięziowej.

Taśmy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń mają zastosowanie w treningu siły,
zwiększenia zakresu ruchu oraz mobilizacji stawów.Wykorzystywane są w rehabilitacji, treningu sportowym, ćwiczeniach fitness, a także metodach ogólnorozwojowych.

 

 

 

Masaż kręgosłupa

Najskuteczniejszą pomocą w dolegliwościach kręgosłupa jest masaż. Wykonywany w stanach bólowych z przeciążenia, stresu, zmęczenia, nadmiernej pracy, zmniejszenia ruchomości, profilaktycznie, dla lepszego samopoczucia.

Masaż pleców bańką chińską

Bańki chińskie wykonane są ze specjalnego sylikonu umożliwiającego przystawienie ich prawie w każdym miejscu bez względu na powierzchnię. Masaż polega na wytworzeniu podciśnienia, prowadząc do wciągnięcia skóry do bańki. Dzięki możliwości stopnia zassania masaż wykonywany jest bezboleśnie do progu odczuwania bólu.

Pinopresura

Metoda z użyciem specjalnie zaprojektowanych narzędzi zwanych pinami oraz katami.

Terapia punktów spustowych

Są to techniki które wykorzystują różne formy nacisku oraz ruchów w różnych kierunkach, stosowane w wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej, więzadłowej, ścięgnach lub powięzi. Celem tych technik jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. 

Indywidualna sesja terapeutyczna

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie tradycyjne techniki masażu relaksacyjnego z użyciem gorących kamieni bazaltowych. Kamienie podgrzane do odpowiedniej temperatury dobrze utrzymują ciepło i łatwo oddają ją ciału. Terapeutyczne działanie masażu jest związane z różnicą temperatur między ciałem a kamieniami.

Kinestiotaping

Metoda terapeutycznego naklejania specjalnych plastrów „tzw. tejpów” na skórę w celu poprawienia funkcjonowania mięśni i stawów, prawidłowego napięcia mięśni, wspomaganie układu limfatycznego, poprawę mikrokrążenia, zniwelowania stanów bólowych, zapobieganie przed kontuzjami. Techniki kinesiotapingu  wspierają naturalne procesy samoleczenia organizmu pacjenta.

 

Masaż Bańką Chińską

Masaż z wykorzystaniem sylikonowych baniek. Stosowany w walce z cellulitem oraz zbędnymi kilogramami. Podczas zabiegu wytwarza się podciśnienie które zasysa skórę i rozbija nagromadzony podskórnie cellulit. Efektem jest wymodelowanie sylwetki oraz pozbycie się niechcianego cellulitu, a także zgrabne uda i jędrne pośladki.

Terapia wiscelarna

Terapia ta skupia się na delikatnych mobilizacjach narządów wewnętrznych które mają zaburzoną ruchomość względem ruchu oddechowego.  Poprawia relacje pomiędzy układem mięśniowym i narządami wewnętrznymi, a kręgosłupem.

Masaż leczniczy

Oparty na zasadach masażu klasycznego, ale skierowany głównie w miejsce występowania bólu. Stosowany do złagodzenia lub usunięcia sztywności mięsni i stawów, różnych rodzajów bólu (pleców, stawów lędźwiowo – krzyżowych, stóp).

Masaż klasyczny

Podstawowy masaż wykorzystujący wszystkie techniki (pobudzające, uspokajające, neutralne). Polecany osobom które nie miały nigdy kontaktu z masażem.

 

Manualna terapia blizn

Terapia ta polega mobilizacji blizny – delikatnym masowaniu, przesuwaniu, rolowaniu, rozciąganiu blizny w celu poprawy jej ruchomości i zwiększeniu separowania od innych tkanek. 

Dzięki takim działaniom, blizny stają się bardziej miękkie, elastyczne i lepiej odżywione. Terapia blizn pozwala uniknąć powstawania bliznowców lub blizn przerostowych – keloidów.

Masaż relaksacyjny

Celem masażu jest zrelaksowanie osoby. Ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, rytmiczne, powolne, miękkie oraz łagodne Poprzez zastosowanie relaksujących technik masażu wywołuje się efekt zmniejszenia bólu, rozluźnienia napięć, utrzymanie pełnej ruchomości stawów oraz uspokojenia osoby masowanej. Podczas masażu używa się aromatycznych olejków oraz relaksacyjnej muzyki. Zalecany jako zabieg relaksacyjno-leczniczy oraz profilaktyczny.

Masaż sportowy (tylko dla osób aktywnych fizycznie)

Masaż sportowy można podzielić na dwie grupy zabiegów: treningowy, normalizujący. Każdy z nich ma inne zastosowanie.

 

USG funkcjonalne

Zadaniem USG funkcjonalnego jest diagnozowanie podstawowych patologii narządu ruchu: tendinopatii, zapalenia kaletek, uszkodzeń więzadłowych, chrzęstnych, mięśniowych oraz wykonywaniem podstawowych pomiarów ultrasonograficznych.

USG funkcjonalne umożliwia połączenie wnioskowania klinicznego z badaniem funkcjonalnym i diagnostyką obrazową co pozwoli stwierdzić, która struktura wpływa na dolegliwości pacjenta.

Klawiterapia

Podobnie jak akupunktura, klawiterapia polega na pobudzaniu przewodnictwa nerwowego w ściśle określonych punktach ciała. Każdy z tych punktów odpowiada za pracę konkretnego organu wewnętrznego, części ciała lub ma wpływ na konkretne procesy zachodzące w organizmie człowieka.

Sama nazwa nawiązuje do narzędzia, który nazwany jest klawikiem i swoim wyglądem przypomina tradycyjny gwóźdź, lecz jest wykonany ze stali nierdzewnej. Klawik jest na tyle ostry, że wywołuje impuls nerwowy, ale jest bezpieczny, bo nie narusza ciągłości skóry człowieka.

Elektroterapia

Wykorzystuje prąd stały oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Elektroterapia wykorzystuje działanie biologiczne prądu elektrycznego, pobudza nerwy i mięśnie, uśmierza ból, zwiększa ukrwienie tkanek, zmniejsza napięcie mięśni, łagodzi stany zapalne, zwiększa przepływ limfy, przyśpiesza wchłanianie obrzęków, wpływa na trofikę tkanek, intensyfikuje procesy przemiany materii oraz przyśpiesza regenerację tkanek.

Laseroterapia

Promieniowanie światła spolaryzowanego znacząco podnosi aktywność błon komórkowych, działa na struktury lipidowe, działa aktywizująco na procesy immunologicznie, co powoduje zwiększenie transportu komórek odpornościowych do naświetlanego miejsca w którym powstał uraz. Pobudza procesy metaboliczne, dzięki temu zostają zwiększone rezerwy energetyczne organizmu.

Magnetoterapia

Pole magnetyczne przenika przez wszystkie tkanki ustroju ulegając pochłonięciu. Zwiększa metabolizm tkankowy i przyspiesza dopływ tlenu, a także zwiększa zasadowość, umożliwia relaksację. Dawkowanie, czas zabiegu oraz wartość natężenia pola powinny być dobierane do konkretnych zabiegów i stosowane w serii dla zwiększenia skuteczności. Działanie podczas odnowy biologicznej to między innymi regeneracja zwichnięć, złamań, obrzęków, urazów oraz likwidacja bólu oraz zmęczenia mięśni jak i stawów.

Ultradźwięki

Wywołują w organizmie zmiany, jeżeli ich energia zostanie w dostatecznej ilości pochłonięta przez tkanki. Podczas zabiegu działają czynniki mechaniczne (mikromasaż), cieplne (w wyniku wytworzonego w tkankach ciepła) i fizykochemiczne (przemiana białek, utlenianie). 

Nagrzewanie ciepłem suchym - światłoterapia

Promieniowanie lampy sollux wnika w głąb tkanek i ulega pochłonięciu głównie w warstwach powierzchownych do 10 mm następnie zostaje przeniesione do głębiej położonych tkanek (mięśni) oraz na cały organizm poprzez układ krwionośny.

Zajmujemy się rehabilitacją, fizjoterapią, odnową biologiczną. Staramy się aby jakość naszych usług utrzymać na najwyższym poziomie. Dlatego na pierwszym miejscu stawiamy właśnie na jakość. Chcemy spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.